google ruší google+
Spread the love

 

Spoločnosť Google zruší svoju sociálnu sieť Google plus v auguste 2019

 

Americká spoločnosť Google plánuje zrušiť do augusta budúceho roka svoju Sociálnu sieť Google+, ktorá mala pôvodne konkurovať sociálnej sieti Facebook. Google+ vznikla v roku 2011 s väčším časovým odstupom od Facebooku. Google sa snažil pretlačiť túto sociálnu sieť medzi ľudí cez svoje populárne služby ako Gmail a YouTube. Každý kto si založil alebo už vlastnil mailový účet na Gmaili tak mu Google vytvoril účet na svojej sociálnej sieti Google+ a keď si chcel niekto vytvoriť YouTube kanál na uploadovanie videa tak si musel vytvoriť aj účet na Google+.

Aj napriek obrovskej snahe sa nepodarilo túto sociálnu sieť rozšíriť medzi ľudí tak aby ju používali pravidelne. Časom sa z nej stala sa Sociálna sieť duchov, má obrovské množstvo dlhodobo neaktívnych používateľských účtov.

 

Spoločnosť Google neskôr prestala túto svoju sociálnu sieť pretláčať medzi ľudí a sústredili sa radšej na rozvoj svojich populárnych internetových služieb ako sú  internetový vyhľadávač Google, video streamovacia sociálna sieť YouTube a mailová služba Gmail.

So sociálnou sieťou Google+ som prišiel do styku pred takmer 5 rokmi, keď ako online marketér som klientom tam vytváral firemné účty a občas hádzal nejaké príspevky zo spätným odkazom na stránku klienta.

Pýtate sa prečo som vytváral klientom účty aj na Google+, sociálnej sieti na ktorú takmer nikto nechodil?

  1. Google sa snažil túto sociálnu sieť presadiť medzi ľuďmi, čiže spätné odkazy zo svojej sociálnej sieti veľmi dobre hodnotil na Linkbulding a zlepšovalo to SEO.
  2. Google príspevky z Google+ zvýhodňoval v organickom vyhľadávači Google (dokiaľ nedostal pokutu za zneužite monopolného postavenia)
  3. Google je najväčšia internetová spoločnosť na svete a ak by sa im podarilo rozbehnúť Google+ tak pre klienta bude lepšie ak bude mať tam firemný profil aspoň trochu aktívny a nejakých pravidelných skladovateľov.

 

Pravdaže nevenoval som tejto sociálnej sieti nejakú extra veľkú pozornosť a príspevky som tam dával iba pár krát za mesiac, neskôr som si to urýchlil cez aplikáciu, ktorá mi príspevky s Facebooku automaticky nahrala aj na Google+.

 

Únik užívateľských dát zo sociálnej sieti Google +

Za zrušením tejto sociálnej sieti môže byť aj možný únik dát používateľov Google+.

O to, že na Google+ unikli dáta ako prvý informoval americký denník The Wall Street Journal, ktorý čerpal z firemných dokumentov a informácie získal aj od ľudí oboznámených s incidentom.

Za nedostatočne chránené dáta používateľov mohla chyba v jednom z programovacích rozhraní (API), ktoré používajú vývojári aplikácií pre Google+.

Podľa denníka je týchto rozhraní viac než 130 a tvorcovia aplikácií cez ne získavajú prístup k verejným údajom z jednotlivých profilov. Táto chyba spôsobila, že od roku 2015 do marca 2018 Google nechránil dostatočne osobné údaje približne pol milióna užívateľov na tejto sociálnej sieti.

Máte firmu a chcete si nájsť nových klientov pomocou  vyhľadávačov a sociálnych sieti bez nutnosti veľkých finančných investícií? Viac info nájdete tu

 

*článok ma iba informačný charakter

 

Zdroj informácií k článku: medialne.etrend.sk/internet/google-zrusi-socialnu-siet-google-firma-zatajila-mozny-unik-dat.html