najlepšie motivačné knihy
Spread the love

 

 

Podnikáte, chcete sa posunúť v živote ďalej, Vám chýba motivácia alebo chcete si prečítať nejakú kvalitnú motivačnú knihu? V tomto článku vám poradíme 15 najlepších motivačných, kníh ktoré vybrali ľudia z nášho internetového portálu.

Na Slovensku a v zahraničí je veľa motivačných spisovateľov, ktorý napísali veľmi veľké množstvo kníh o motivácií, seba rozvoji, pozitívnom myslením a NLP ale je aj mnoho ďalších , ktorý sa chcú iba na tomto trende nabaliť a ich knihy za veľa nestoja. Preto sme sa rozhodli urobiť zoznam 15 najlepších motivačných kníh podľa nášho internetového portálu.

Tieto motivačné knihy môžu byť ak vynikajúci darček pre všetkých ľudí, ktorý sa chcú alebo potrebujú v živote pohnúť niekam ďalej.

 

Zoznam najlepších motivačných kníh

 

1. Napoleon Hill – Mysli a zbohatni

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt napoleon hill mysli a zbohatni

Toto je podľa nás najlepšia motivačná kniha, patrí medzi najpredávanejšie knihy všetkých dôb. Túto motivačnú knihu mnohý odborníci a podnikatelia považujú za absolútny základ všetkých teórií, učení, štúdií, statí, publikácií a kníh na tému úspechu a určite odporúčame každému z Vás aby si ju prečítal.

Autor knihy bol novinár, ktorý robil rozhovory z najbohatšími ľuďmi na svete ako Thomas Edison, Alexander Graham Bell, zakladatelia spoločností George Eastman (Kodak), Henry Ford (Ford Motor Company), americkí prezidenti Theodore Roosevelt a William H. Taft, Andrew Carnegie, John D. Rockefeller, Sr., majiteľ oceliarní Charles M. Schwab, zakladateľ siete obchodných domov F.W. Woolworth a mnohí ďalších. Na základe ich vedomosti a skusenosti skúmal aké vzorce správania musí človek mať aby v živote dosiahol úspech.

Knihu nájdete tu

e-knihu nájdete tu

 

2. Stephen R. Covey – 7 návykov skutočne efektívnych ľudí

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt 2. Stephen R. Covey - 7 návykov skutočne efektívnych ľudí

Túto knihu odporúča mnoho úspešných ľudí. Autor čitateľom ukazuje na daných príkladoch ako dodržiavanie jeho 7 zásad úspechu prinieslo mnohým  ľuďom skvelé výsledky v rozvoji osobnosti aj vo vzťahoch k iným. Podľa odborníkov na osobný rozvoj dodržanie týchto 7 princípov uvedených v knihe sú  základom pre vytvorenie cieľavedomej, vnútorne vyrovnanej osobnosti a kľúčom úspechu.

knihu nájdete tu

e-knihu nájdete tu

 

  1. Robert T. Kiyosaki – Bohatý otec, chudobný otec

 

Súvisiaci obrázok

Túto legendárnu motivačnú knižku napísal jeden z najznámejších a najlepších motivačných autorov a speakrov na svete. V tejto knižke autor popisuje aký vplyv mala naňho výchova dvoch ocov. Prvý Chudobný (biologický otec) bol vysoko akademicky vzdelaný človek a učil na univerzite, ktorý Vždy tvrdil „ maj výborné známky v škole a nájdi si skvelú prácu vo veľkej firme pre ktorú budeš pracovať.

Prvý otec síce mal vysokoškolské vzdelanie, a aj ako uznávaný akademik mal vysoké postavenie v spoločnosti ale nevedel narábať s financiami, žil od výplaty po výplatu, všetko kupoval na splátky a po smrti zanechal iba dlhy.

Druhý „bohatý“ otec (otec jeho kamaráta) – nemal síce dokončenú ani strednú školu ale bol to podnikateľský génius. Malému  Kiyosakimi vždy tvrdil aby nestrácal čas v škole, aby vzdelával svojho finančného génia, ktorý je skrytý v každom človeku a nepracoval pre skvelú firmu, ale ju vlastnil.

 

Táto kniha porovnáva dve odlišne filozofie života a pri jej čítaní si človek uvedomí množstvo vecí. Určite ju odporúčame prečítať všetkým mladým ľudom ale aj tým vo vyššom veku, ktorý chcú v živote spraviť zásadnú zmenu.

Knihu nájdete tu

e-knihu nájdete tu

 

4. Michal Truban – Support

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt support truban

Autorom tejto knižky je zakladateľ najväčšej hostingovej spoločnosti na Slovensku Websupport.

Autor v tejto knižke popisuje príbeh ako začínali podnikať v oblasti poskytovania hostingu a ako zakladal spoločnosť Websupport. V knihe autor dosť detailne popisuje aké problémy mali v začiatkoch ale vďaka tomu, že sa nevzdali tak vybudovali  jednu z najúspešnejších slovenských firiem. My z redakcie považujeme túto knižku jednu z najlepších, ktoré boli napísané za posledné roky.

Knihu nájdete tu

 

5. Andy Winson – Mysli, Konaj, Zbohatni

 

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt Mysli, Konaj, Zbohatni

 

Andy Winson patrí medzi najlepších NLP a motivačných koučov na Slovensku, jeho kurzov sa zúčastnilo niekoľko desiatok tisíc ľudí na Slovensku a v Čechách. Andy Winson sa učil  naživo od tých najlepších svetových trénerov NLP ako je Anthony Robbins, Jack Canfield, Brian Tracy, Robert Dilts, Joseph McClendon III, T.Harv Ecker, Robert.

Do tejto knihy zakomponoval svoje poznatky a skúsenosti v oblasti NLP a osobného rozvoja.

Knihu nájdete tu

 

6.     Ivo Toman – Štěstí na míru

 

Štěstí na míru

 

Autor tejto knihy trpí turetovým syndrómom (ma nekontrolovateľné tiky) a hneď po škole pri  začiatkoch  podnikania skrachoval a skončil s dlhom 5 miliónov vtedajších slovenských korún. Napriek svojmu zdravotnému hendikepu a vysokému dlhu sa nevzdal a stal jednám z najlepších a najpredávanejších motivačných rečníkov v Čechách. Ivo Toman napísal niekoľko bestsellerov ako Debordelizace hlavy, O úspěchu, Sebedůvěra, sebevědomí a jak je zvýšíte a Úspěšná sebemanipulace

Knihu nájdete tu

E-knihu nájdete tu:

 

7. Nick Vujicic – Život bez hraníc (Inšpirácia pre šialene dobrý život)

 Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt Život bez hraníc

Autor tejto knihy sa narodil bez rúk a nôh, napriek týmto vážnym hendikepom sa mu  podarilo viesť nezávislý, bohatý, plnohodnotný a ako sa on vyjadruje „šialene dobrý” život. Nick Vujicic  je vzor pre každého, kto hľadá skutočné šťastie. Momentálne je Nick uznávaný  motivačný spíker a veľmi nadšene šíri toto svoje posolstvo.

Základným cieľom každého človeka je nájsť zmysel života bez ohľadu na jeho problémy alebo zdanlivo neprekonateľné prekážky, ktoré sa mu stavajú do cesty.

Autor v tejto knižke hovorí o svojom fyzickom hendikepe  a vyčerpávajúcom emocionálnom boji, ktorý zvádzal v detstve, puberte aj v ranej dospelosti, keď sa usiloval vyrovnať so svojím postihnutím.

Knhu nájdete tu

 

  1. Dale Carnegie – Ako si získavať priateľov a pôsobiť na ľudí

 

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt Ako si získavať priateľov a pôsobiť na ľudí

 

Knihy tohto autora sa stali celosvetovými bestsellermi a sú základom motivačnej literatúry. V knižke sa píše o veľkom tajomstve správneho prístupu k ľuďom, ako urobiť dobrý dojem, viesť dialóg, ako si nenarobiť nepriateľov a získať si druhých na spoluprácu.

Knihu nájdete tu

 

9. Peter Sasín – Triumf

 

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt triumf sasin

Peter Sasín – autor tejto knižky patrí medzi najznámejších a najuznávanejších NLP koučov na Slovensku a zo svojou partnerov vedie NLP akadémiu. Po prečítaní tejto knihy budete svet a hlavne na svoj život pozerať  úplne novými očami. Peter Sasín sa s vami podelí o pozoruhodné princípy, kontroverzné pohľady a neuveriteľné, ale o to viac fascinujúce experimenty, ktoré pozitívne ovplyvnia váš život.

Knihu nájdete tu

 

10. Michak Kopecký – Aj ja som CHLAP 2.0

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt aj ja som chlap 2.0

Autor tejto knihy začal ako bloger o balení báb neskôr sa stal najznámejším slovenským lektorom, ktorý pomáha chlapom aby sa stali osobnosťami, so sebavedomím, charizmou a aby pre ženy boli príťažlivý. Michal Kopecký už predtým napísal knižné bestselleri ako Príťažlivosť a Ako ju získať. Túto knihu odporúčame všetkým chlapom, ktorý sa chcú stať lepšími a úspešnejšími mužmi s charizmou.

Knihu nájdete tu

e-knihu nájdetetu

 

11. Peter Kištofovič – Buď chceš, alebo nechceš. Ostatné sú kecy

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt Buď chceš, alebo nechceš. Ostatné sú kecy

Autor tejto knihy je úspešný podnikateľ a motivátor, ktorý založil spoločnosť Salve grop, ktorá pôsobí  vo viacerých krajinách Európy. Kristofovič je tiež aj spolumajiteľom Arcy capital jednej z najväčších investičných spoločnosti na Slovensku.

V knihe spísal svoje rady a skúsenosti pomocou, ktorých dosial svoj obrovský úspech v živote.

Knihu nájdete tu

 

12. Dan Ariely Jeff Kreisler – Psychológia peňazí

 

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt Dan Ariely Jeff Kreisler - Psychológia peňazí

 

Túto knihu napísal svetoznámy behaviorálny ekonóm Dan Ariely spolu s komikom a spisovateľom Jeffom Kreislerom, z tejto spolupráce vyšla vtipná a poučná kniha o tom, čo robíme zle  a prečo sme v tom takí tvrdohlaví. Kniha sa venuje viacerým oblastiam ako napr. míňaniu peňazí – rovnaké sily, ktoré vytvárajú našu finančnú realitu, ovplyvňujú aj iné dôležité veci v našich životoch: ako trávime svoj voľný čas, vnímame svoju prácu či milostný život.

Knihu nájdete tu

e-knihu nájdete tu

 

13. Martin Bruncko -Život bez výhovoriek

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt Život bez výhovoriek Martin Bruncko

Autor v knihe píše, že ak ľudia chcú ísť za svojim snom, tak bez výhovoriek sa im pôjde omnoho ľahšie, treba sa ich zbaviť a zobrať zodpovednosť za svoj život. Autor vás pomocou svojho úprimného príbehu pozýva do sveta hodnôt a postojov, ktoré ho privádzajú k zaujímavým výsledkom

Knihu nájdete tu

 

14. Norman Vincent Peale – Sila pozitívneho myslenia

 

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt 14. Norman Vincent Peale - Sila pozitívneho myslenia

Podľa autora tejto knihy tajomstvo úspešného života je v tom, že sa zbavíte starých myšlienok a nahradíte ich novými, vitálnymi myšlienkami plnými viery. Na zmenu myslenia je však potrebné dosiahnuť pokoj v duši,

 

15. Bruce H. Lipton – Biológia presvedčenia

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt 15. Bruce H. Lipton - Biológia presvedčenia

Táto kniha je prelomovým dielom v oblasti tzv. novej biológie. Predstavuje nádejnú syntézu najmodernejšieho a najlepšieho výskumu v oblasti bunkovej biológie a kvantovej fyziky. Je skutočným prelomom v tradičnom myslení, pretože ukazuje, že môžeme zmeniť naše telo, ak preprogramujeme svoje myslenie.

 

 

Motivačné diáre

Pri ceste za Vaším úspešným životom Vám môžu pomôcť aj motivačné diáre, ktoré Vám budú pomáhať pri bežných činnostiach každý deň. Motivačné diáre zostavujú úspešný ľudia a každý deň na každý deň máte úlohy a motivačné citáty, ktoré Vás budú posúvať v živote ďalej na vyšší level.

 

I Can Academy Motivačný diár 2021

 

Motivačný diár 2021 -

Motivačný diár od I Can Academy. V mysli každého človeka sú skryté skvelé schopnosti, ktoré pomáhajú uskutočniť hocijaké sny. Len nie každý to vie správne využívať.

V I Can Academy Motivačnom diári 2020 sa naučíte robiť rozhodnutia, naladiť sa na to presne  čo chcete, meniť obmedzujúce programy v mysli a konať tam, kde ste, s tým, čo máte, pretože nestačí len myslieť. To všetko preto, aby ste konečne začali využívať zákon príťažlivosti vo svoj prospech a reálne tak zmenili svoje výsledky

 

Motivačný diár Cynickej obludy 2021

 

Motivačný diár Cynickej obludy 2021 -

 

Diár úspechu 2020 – R.A.D (od Andyho Winsona)

Diár úspechu® 2020 - R.A.D - Andy Winson, Hana Trnčáková

Motivačný diár úspechu od jedného z najlepších NLP koučov a motivátora Andyho Winsona. Do tohto diára Andy Winson vložil svoje dlhoročné skúsenosti a činnosti ktoré ho priviedli na vrchol.

 

 

TRÉNING ZDARMA – Ako si VYTVORÍTE Facebook reklamu za rozumnú cenu

 

  • článok má iba informačný charakter, knižky sú zoradené poľa toho ako sa nášmu tímu akopodnikat.eu páčili