Spread the love

Tu máte nástroje pmocou ktorých môžete robiť bezplatnú seo optimalizáciu pre vyhľadávače:

 

1. Google Webmaster Tools a Google Analytics

Tieto dva nástroje sú úplný základ pre Váš  web. Síce  ide o dva rôzne SEO nástroje od Googlu ale sa vzájomne dopĺňajú.

Nástroje pre webmasterov Google – skratka GWT – sú vlastne súhrnom viac služieb a aplikácií. Mali by ste ich používať už preto, že keď Google nájde nedostatky na vašom webe, upozorní vás na to prostredníctvom GWT. Jedná o neoceniteľný zdroj údajov, medzi ktoré patrí vaše kľúčové výrazy, chybové odkazy na stránkach alebo duplicitné obsah.

 

Google Analytics je „pokročilé počítadlo návštevnosti“. Umožní vám zisťovať informácie nielen o počte návštevníkov na vašom webe, ale aj to, ktoré stránky sú ich najobľúbenejšie alebo aký veľký máte konverzný pomer, z ktorých stránok mieria návštevníci na Váš web a ktoré vaše stránky su najnavštevovanejšie. Vďaka tomu budete presne vedieť, na čo sa na vašom webe zamerať. Možnou alternatívou je piwik.

 

2. Ďalšie zdroje v Nástrojoch správcu webu

 

Keď sa vrátime ešte k službám Googlu. Nástroje pre webmasterov sú skutočne súhrnom aplikácií, ktoré si vďaka svojmu významu zaslúži spomenúť zvlášť.

V sekcii Ďalšie zdroje v GWT nájdete napríklad službu PageSpeed Insights (testovanie rýchlosti stránok) alebo nástroj na testovanie štruktúrovaných dát. Zadarmo tak môžete získať informácie, ktoré pri správnom využití dostanú váš web o niekoľko úrovní vyššie.

Tu nájdete dalšie zdroje pre Webmasterov

3. KW.religis.cz

 

 

Veľmi šikovný nástroj pre analýzu kľúčových slov. V základe zoradí frázy podľa hľadanosti z Skliku. Skúsení užívatelia ocenia jeho ďalšie funkcie ako fazetovanie alebo vytváranie histórie analýz.

Základným zdrojom dát pre „klíčovku“ sú samozrejme Sklik a Plánovač kľúčových slov. Kw.religis.cz má však veľa veľmi užitočných rád a sprievodných funkcií, ktoré ušetria desiatky alebo až stovky hodín vášho času .

Tu nájdete KW.religis.cz

 

4. Übersuggest

 

Zdroj obrázku: blog.marekhnatek.cz

 

Trochu opak predchádzajúceho nástroje, síce má s ním veľmi veľa spoločného. Übersuggest vám na vybranú fráz zobrazí stovky ich variantov prehľadne zoradených do skupín. Budete tak mať lepšiu predstavu o tom, čo všetko môžu vaši návštevníci hľadať.

Pri kľúčových slovách hľadáme vhodné frázy všade – v PPC systémoch, našepkávač, od samotných používateľov. Übersuggest je ďalší dobrý zdroj. Alternatívou je ešte keywordtool.io.

Tu nájdete SEO nástroj Übersuggest 

 

5. OpenRefine

Menšie zoznamy fráz sa dajú prechádzať a upravovať aj ručne. Ale keď máte tisíce alebo aj desaťtisíce položiek, je to o niečom inom. Práve tu prichádza na rad OpenRefine -taký lepší a rýchlejší Excel.

OpenRefine je skvelý pri práci s veľkým množstvom frázPoužijete ho ako pre SEO ,tak aj samozrejme pre PPC.

Ukážka v praxi pri návrhu on-line marketingovej kampane:

6. WhiteHat komentátor

Komentátor od WhiteHat vám ušetrí množstvo času keď hľadáte tematické články, diskusie a ďalšieho obsahu vhodných pre vkladanie komentárov alebo iných príspevkov.

Jediná výhrada u komentátorov môže byť smerom k užívateľom – pridávanie komentárov je osvedčenou metódou linkbuildingu, ktorá by sa ale nemala zvrtnúť vo snahu prepchať odkaz všade.

WhiteHat komentátor nájdete tu

7. Talkwalker Alerts

zdroj obrázku: blog.marekhnatek.cz

Super nástroj určený na monitoring konkurencie a získanie prehľadu o trhu. Prehľadáva obsah internetu (články, diskusné fóra, mikrostránky …), na sledovanie značky na sociálnych sieťach ho veľmi neužijete. Talkwalker Alerts zhromaždia na jedno zmienky na zadané frázy. Tie vám budú chodiť ako upozornenie na e-mail alebo si ich môžete pohodlne vyexportovať v RSS.

Talkwalker Alerts nájdete tu

8. OpenLinkProfiler

Zdroj obrázku: blog.marekhnatek.cz

 

Super pomôcka  pre analýzu odkazového profilu s radom pomocných funkcií. Môžete ho využiť na kontrolu konkurencie a zistite, odkiaľ a v akom časovom horizonte získava spätné odkazy.

OpenLinkProfiler väčšinou dáva lepšie výsledky ako známejší Open Site Explorer od Mozu. Vzhľadom k tomu, že oba nástroje majú rozdielnu databázu, je ideálne používať oba naraz.

OpenLinkProfiler  nájdete tu

9. Majestic SEO

 

Zdroj obrázku : blog.marekhnatek.cz

 

SEO nástroj Majestic SEO je vo free verzii veľa osekaný, ale dá sa to obísť tým, že u vášho webu overíte doménu. Budete tak môcť získavať viac dát len pre váš web a nie pre konkurenciu, ale prečo to nevyužiť?

Ako som uviedol u predchádzajúceho bodu, je dobré používať viac nástrojov pre analýzu odkazového profilu. Každý z nich totiž dáva trochu iné výsledky. Pre čo najpresnejšie dáta vychádzajte z viacerých zdrojov.

Software Majestic SEO nájdete tu

10. Web Developer

 

Zdroj obrázku: blog.marekhnatek.cz

 

Perfektné rozšírenie do prehliadača s veľkým množstvom funkcií, ktoré ocenia ako vývojári, tak SEO konzultanti. Je to veľmi užitočné napríklad pri testovaní priechodnosti stránok.

Web Developer je základným vybavením odborníkov na SEO. S pomocou ďalších pluginov vám umožní vnímať web z pohľadu robota vyhľadávača a nájsť a opraviť

Tu nájdete WEB Developer

11. Copyscape

 

Zdroj obrázku: blog.marekhnatek.cz

 

Najviac populúárný nástroj pre kontrolu duplicity obsahu. účelom  tohoto nástrja je predovšetkým hľadanie rovnakého alebo podobného obsahu na cudzích stránkach. Zistite, či váš niekto nekopíruje.

Platena verzia je nadstaubou a volá sa Copysentry – nástroj stráži obsah vášho webu, porovnáva ho s ostatnými stránkami a posiela upozornenia o možných plagiát.

Tu nájdete copyscape

12. Siteliner

Zdroj obrázku: blog.marekhnatek.cz

 

Ak je Copyscape určené pre kontrolu duplicít v rámci celého internetu, Siteliner je zameraný na duplicitné a podobný obsah na vašom webe.

Po vložení adresy vašich stránok zistíte prípadné problémy nielen u obsahu, ale aj nefunkčných odkazov a ďalšie súčasťou webu.

Tu nájdete Siteliner 

13. Xenu

 

Zdroj obrázku: blog.marekhnatek.cz/

 

Xenu je najznámejší nástroj pre vyhľadanie nefunkčných odkazov na webe. Podľa zadania prejde stránky a sesumarizuje nájdené chyby. Okrem odkazov vie nájsť aj chyby u (linkov) obrázkov, štýlov alebo externých súborov.

Ak budete Xenu používať, dávajte pozor na veľkosť webe. U veľkých projektov program pracuje jednotky aj desiatky hodín.

Alternatívou pre menšie weby je Screaming Frog SEO Spider, ktorý je do 200 stránok zadarmo a zobrazuje aj ďalšie dáta.  Naiel som aj podobný nástroj  Free SEO Toolkit  od  firmy Microsoft, ktorý tiež vyzerá zaujímavo.

Tu nájdete nájstroj XENU

 

Zdroj článku: blog.marekhnatek.cz

 

Máte firmu a chcete si nájsť nových klientov pomocou  vyhľadávačov a sociálnych sieti bez nutnosti veľkých finančných investícií? Viac info nájdete tu

 

 

  • (článok ma iba informatívny charakter, administrator a ani autor článku nezodpovedajú za presnosť informácií )

Pridaj komentár