Spread the love

 

Platí, že ak začínate s podnikaním, tak treba spropagovať vašu firmu a jej jednotlivé produkty a služby. Online aj Offline reklama  stojí  nemalé prostriedky ale existujú aj spôsoby reklamy ktoré Vás nebudú stáť skoro žiadne finančné prostriedky iba Váš čas, čo by sa Vám na začiatku podnikania mohlo hodiť keď potrebujete ušetriť rozpočet. 

 

Tu vám predstavíme zopár spôsobov ako dosiahnuť bezplatnú propagáciu vašej firmy na internete:

 

VYTVORTE SI FIREMNÝ PROFIL NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

Najlepší spôsob ako bezplatne propagovať vašu firmu je na sociálnych sieťach, v dnešnej dobe sociálne siete nenavštevujú iba teenageri a mladá generácia ale v posledných rokov využívajú aj čoraz staršie generácie napríklad aj moji starý rodičia majú účet na Facebooku  a oni majú už takmer 80 rokov. Sociálne siete pritom môžu poslúžiť ako skvelý komunikačný kanál pre marketingové aktivity – od budovania povedomia o firme (brandu) a jej produktoch cez tvorbu komunity vašich fanúšikov až po aktívnu konverzáciu so svojimi potenciálnymi zákazníkmi. Absolútne najpoužívanejšie sociálne siete na slovenskú sú Facebook, Youtube a Instagram, potom užšie skupiny ľudí používajú TwitterLinkedIn, Pinterest,  a mnohé ďalšie sociálne siete.

Pomocou sociálnych sietí môžete svojím fanúšikom bezplatne poskytnúť zaujímavé informácie o svojej spoločnosti (zamerajte sa hlavne na konkurenčné výhody),

Skvelý spôsob ako naberať nových fanúšikov na Facebooku a Instagrame skladovateľov sú súťaže. Ale musíte dať zaujímavú výhru aby bolo zaujímavé pre vašich zákazníkov sa zapojiť do tejto súťaže, najlepšia výhra je nejaký váš produkt lebo ho tým pádom aj touto súťažou u vašich zákazníkov spropagujete. Na Instagrame nezabúdajte použiť vyhľadávacie hastegy # . Ďalší spôsob ako bezplatne podporiť dosah vašich príspevkov na Facebooku je zdieľanie do skupín, ktoré navštevuje vaša cieľová skupina zákazníkov.

Na Facebooku sa da robiť bezplatná reklama pre vašu firmu ale k budete chcieť aby Vaša reklama zasiahla širšie publikum tak bude lepšie vaše príspevky podporiť platenou reklamou. Facebooku momentálne umožňuje reklamu cieliť na konkrétne publikum aj región.

Ak máte záujem o konzultácie vašej reklamy na sociálnych sieťach tak nám napíšte na info@akopodnikat.eu

 

UVEREJNITE INFORMÁCIE O SVOJEJ FIRME POMOCOU GOOGLE MOJA FIRMA

Dôležité je využitie služby Google Moja firma, ktorá predstavuje rýchly a jednoduchý spôsob, akým môžete spravovať online prezentáciu svojej firmy v rámci služieb Google a tým pádom google bude ukazovať zákazníkom vaše služby keď sa budú nachádzať vo vašej lokalite. Svojim možným potenciálnym zákazníkom tak zjednodušíte vyhľadávanie informácií o firme vrátane otváracích hodín, kontaktných informácií či navigačných pokynov vrátane hodnotení a recenzií, ktoré sa môžu zobraziť priamo vo vyhľadávaní Google, v službe Google Mapy či v Google+. Služba je úplne zdarma, preto neváhajte a zaregistrujte sa.

 

POSKYTNITE UŽÍVATEĽOM HODNOTNÝ A UŽITOČNÝ OBSAH

Váš výrobok alebo služba rieši nejakú potrebu alebo problém zákazníka a keď, váš potencionálny  zákazník hľadá informácie o tej svojej potrebe alebo problému na internete a ak vy mu poskytnete potrebné informácie  na vašej internetovej stránke tak potom je veľká pravdepodobnosť, že daný produkt alebo službu si kúpi u vás. Preto je potrebné tvoriť na svojej stránke hodnotný obsah pre zákazníkov (tzv. content marketing  alebo po našom obsahový marketing) je v dnešnej dobe nevyhnutnosťou. Používatelia najčastejšie navštevujú stránky, na ktorých sa dozvedia nové informácie či užitočné tipy a triky. Najlepšie keď zverejňujete recenzie skúsenosti s daným vaším produktom.
V dnešnej dobe je ta skutočnosť, že málokto nakúpi okamžite. Nákupná cesta spotrebiteľa sa neustále predlžuje. Užívatelia hľadajú pred samotným nákupom rôzne články, návody, recenzie, diskusiu, rady odborníkov, video ukážky a podobne.

So šírením Vaších článkov vám tiež pomôžu sociálne sietediskusné fóra ale i vaši spokojní zákazníci.

 

Obsahový marketing sa okrem užívateľov dobre vplýv aj na  vyhľadávače Google,Seznam.cz a Bing.com, ktoré stránky s takýmto hodnotným a užitočným obsahom posúva vo vyhľadávacej sieti na vyššie pozície. Pre vyhľadávače je ešte dôležité aby ste v nadpisoch a textoch používali kľúčové slová a vyhľadávané frázy – tým zvýšite vyhľadávateľnosť vašej stránky na kľúčové, ktoré  zadávajú do Googla vaši zákazníci. Ďalšia dôležitá vec na zlepšenie vyhľadávatelnosti vašej stránky je Link-building  – tvorba spätných odkazov.

 

VYUŽITE YOUTUBE

Podľa štatistík YouTube je tretia najnavštevovanejšia internetovú stránka na svete s viac ako miliardou používateľov. Preto niektorý nazývajú YouTube ako  „náhrada televízie“. YouTube umožňuje veľkú možnosť segmentácie a variability. Síce spraviť kvalitné video na YouTube môže stáť niekoľko tisíc euro ale keď máte vlastnú digitálnu  kameru a kreativitu tak môžete natáčať vlastné videa na YouTube aj zadarmo.  Najlepšia bezplatná reklama na YouTube bude pre vas točenie video recenzií, video návody testy vašich produktov. Návod ako bezplatne zvýšiť dosah vašich videí nájdete tu

Zvýšiť dosah vašich videí môžete aj pomocou platenej reklamy, inzercia na YouTube je pomerne lacná. Cena za zahliadnutie je už od 1 centu. A  platíte len za prezretie celého videa, respektíve za viac ako 30 sekúnd pri dlhších reklamách.

 

Píšte blogy na iných internetových stránkach.

 

Je množstvo blogov kde môže písať články každý užívateľ. Na nejakú populárnu blogovú stránku napíšte blog kde trochu nekomerčným spôsobom spropagujte vašu firmu, produkty a služby a zároveň si spravte z nejakého kľúčového slova spätný odkaz na vašu stránku – zlepšíte si tak linkbuilding.

 

BARTEROVÉ OBCHODY SÚ STÁLE „IN“

Je obrovské množstvo spôsobov, ako dá využiť barterový obchod v online marketingu. Napríklad  poskytovanie tovaru populárnym youtuberom či blogerom, ktorí v súčasnosti zažívajú doslova veľký úspech. Napíšte blogerovi, youtuberovi či niekomu, kto môže vyskúšať tovar, a aby napísal o ňom recenziu uverejnil ju (najlepšie ak diváci toho youtubera alebo blogera sú vaša cieľová skupina).

 

Zdroj článku: http://viamedia.sk/blog/

 

Máte firmu a chcete si nájsť nových klientov pomocou  vyhľadávačov a sociálnych sieti bez nutnosti veľkých finančných investícií? Viac info nájdete tu

 

 

  • (článok ma ina informatívny charakter, administrator a ani autor článku nezodpovedajú za presnosť informácií )

Pridaj komentár