Ako si vytvoriť vlastný affiliate
Spread the love

Ako si vybudovať vlastný affiliate

Affiliate je sexy. Je to pasívny príjem a na prvý pohľad to vyzerá, že nemusíte nič robiť a peniaze Vám sami budú chodiť na účet ale to je klam. Je pravda, že mnoho webmasterov a blogerov na ňom zarobilo  ale k tomu potrebovali buď návštevnosť na ich webe, blogu,  alebo vedieť veľmi efektívne spravovať platenú reklamu, čo stojí množstvo práce a úsilia, skôr ako začnete na tom zarábať.

 

Affiliate je projekt vo vašom online projekte. Stojí strašne veľa času a to znamená aj peniaze. Musíte sa stále starať o svoje súčasné partnerstvo a rovnako ako v každom B2B, ide o osobný prístup (komunikácia, segmentácia partnerov, oslovovanie nových).

Tento článok vysvetľuje začiatky v affiliate marketingu a zamýšľa sa nad vhodným výberom tej správnej platformy. Dôležité je aby ste aby ste si vybrali partnera na Affiliate takého, ktorý bude mať zaujímavý produkt o ktorý budú mať záujem návštevníci vášho blogu alebo webovej stránky a pravdaže je dôležitá percentuálna výška provízie.

Príklad:

Ste vášniví čitateľ a máte pomerne populárny blog, kde píšete vaše recenzie na knižky, tak môžete uzavrieť affiliate s internetovým predajcom kníh (najlepšie, ktorý vám ponuke najlepšiu  percentuálnu províziu ale dôležite aby mal aj nejaký brand aby návštevníci, ktorý sa prekliknú aj nakúpili, ľudia neradi nakupujú na neznámych e-shopoch). V každom  článku dáte affile-odkaz na kúpu danej knihy a keď čitateľa vášho blogu daná kniha zaujme, preklikne sa a nakúpi tak vy zarobíte.

 

Ako začať s Affiliate?

Úplne na začiatku potepujete mať internetovú stránku alebo blog, ktorý bude mať pravidelnú vysokú návštevnosť. A potom tým ľudom budete pomocou odporúčaní alebo bannerov odkazovať na internetové obchody Affiliate partnerov.

Ako dostať ľudí na svoju internetovú (webovú) stránku?

  1. Zaujímavý obsah budete písať o témach, ktoré ľudí budú zaujímať. To Vám spôsoby, že návštevníci sa budú na váš web pravidelne vracať.

 

  1. Virálne články, ktoré sa budú rýchlo šíriť na sociálnych sieťach. U virálnych článkov je dôležitý hlavne nadpis a titulný obrázok aby vyvolávali u ľudí emócie, to spôsoby komentáre, lajky, zdieľanie na sociálnych sieťach a tým pádom aj vysokú návštevnosť vašej stránky alebo blogu.

 

  1. Platená reklama

 

  1. Dobre spravované sociálne siete ak vybudujete veľký fanpage na Facebooku alebo veľkú skupinu kde budete zdieľať vaše články, tak Vám to spôsobí návštevnosť. Svoje články môžete zdieľať aj v iných verejných skupinách na Facebooku ale POZOR – treba do tematických skupín lebo ak článok sa nebude týkať témy danej skupiny tak to bude označené ako spam a väčšinou vám článok administrátori skupín zmažú alebo ľudia nebudú vôbec na Váš článok reagovať.

 

  1. SEO (Search Engine Optimization) – vám prinesie pravidelnú návštevnosť ľudí s Googla, ktorý hľadajú pravé danú tematiku blogu/ stránky. Ako budovať SEO nájdete tu:

 

 

Zarábať na Affiliate ako YouTuber

Ak natáčate videa ako YouTuber a máte vysokú sledovanosť, tak tiež môžete zarábať na  Affiliate. Vo videu spomeniete nejaký produkt alebo urobíte naň recenziu a do komentára k videu dáte svoj affiliate link na partnerský e-shop.

Affiliate pomocou platenej reklamy

Niektorý marketéry vedia zarobiť na Affiliate pomocou platenej reklamy a vôbec k tomu nepotrebujú internetovú stránku ani blog. Vedia spraviť reklamu tak efektívne, že provízia z Affilite  programov bude výšia ako vrazené peniaze do platenej reklamy. Ale na to aby ste vedeli takto efektívne urobiť platenú kampaň potrebujete veľa skúsenosti a samoštúdia ohľadom online marketingu.
Ak chcete viac dozvedieť o Affiliate alebo zúčastnič sa školenií tak vyplnte tento kontaktný formulár

Máte firmu a chcete si nájsť nových klientov pomocou  vyhľadávačov a sociálnych sieti bez nutnosti veľkých finančných investícií? Viac info nájdete tu

 

 

  • (článok ma ina informatívny charakter, administrátor a ani autor článku nezodpovedajú za presnosť informácií