politický marketing
Spread the love

Politický marketing za verejné financie

 

Politická kampaň za verejne financie je, keď vládna strana, župan alebo primátor si začnú robiť svoju osobnú politickú kampaň za peniaze daňových poplatníkov. Hlavne na Slovensku môžete vidieť keď sa blížia voľby tak zrazu sa začnú dokončovať diaľnice, prerábať cesty, zvyšovať učiteľom platy, dôchodky, začnú nové vládne sociálne balíčky. Mestá a kraje zrazu začnú po 4 rokoch rekonštruovať cesty, chodníky a stavať detské ihriska.

 

Vládny politický marketing za verejné financie

Už v prvej Ficovej vláde ste mohli vidieť keď sa zrazu blížili voľby sa začala zvyšovať minimálna mzda, dôchodky, Fico na malých dedinách začal hromadne stavať detské ihriská a Kali hromadne dobrovoľným hasičom začal kupovať nové požiarnické autá zatiaľ čo niektorý profesionálny hasiči museli jazdiť na tých starých.

 

Pýtate sa prečo sa stavali futbalové ihriska na dedinách kde je zopár deti a nie v mestách, kde by sa omnoho viac využili?  Prečo sa nakupovali nové auta najmä dobrovoľným hasičom, ktorý majú zopár zásahov ročne (niektorý aj žiaden) a nie profesionálnym, ktorý chodia na zásahy pravidelne?

 

Keby postavili ihrisko v meste, nikto by si to nejako nevšimol, ale na dedine vždy pri otváraní ihriska urobili s toho obrovskú akciu pre celú dedinu, prišlo tam celé vedenie strany a zahrali si na ňom futbal s obyvateľmi dediny a takto mali perfektnú „ kampaň“  za štátne. Napríklad takto to urobili aj na dedine Kordíky, kde v tom čase nebolo ani 400 obyvateľov a žilo tam iba zopár deti a ihrisko je využívané iba pár krát do týždňa.

Keby kúpili nové vybavenie profesionálnym hasičom tak si to všimne iba hasičky zbor, ale keď kúpili nové auta dobrovoľným hasičom , tak auto osobne dal dobrovoľným hasičom bývali minister Kali a starostova zvolali obecným rozhlasom na predávanie auta celú dedinu. Z ministerstva vnútra ešte zavolali aj novinárov. Tak mal bývali minister perfektnú kampaň a jeho osobne ani stranu to nestálo ani cent.

Ďalších vládach tejto najsilnejšej slovenskej politickej strany ste mohli vidieť vždy keď sa schyľovalo k voľbám alebo im prudko klesali preferencie, tak zrazu sa začala zvyšovať minimálna mzda a dôchodky, začali hneď schvaľovať rôzne „populistické“ sociálne balíčky, ktoré tento štát stali nemalé finančné prostriedky a tieto výdavky kryli zvyšovaním a  zavadzaním rôznych nových daní a odvodov.

Napríklad teraz keď niekto zabil novinára portálu Aktuality.sk Kuciaka a jeho partnerku, ktorý písal o vládnych kauzách a korupcii a  keď sa prevalilo údajne prepojenie vlády a talianskej mafie Ndrangheta, tak hneď začali prezentovať ich zatiaľ najväčší sociálny balíček v hodnote okolo 500 mil euro.

 

Regionálny marketing za peniaze samosprávnych krajov.

Viaceré  média písali, o tom ako bratislavský bývali župan pán Frešo, zaplatil reklamu v autobusoch, kde prezentoval svoju prácu a úspechy pre samosprávny kraj a pravdaže  z peňazí samosprávneho kraja. Ak je to pravda tak je to veľmi nechutná populistická kampaň za verejné financie.

 

Alebo ste mohli vidieť ako bývalý Banskobystrický župan pán Kotleba zrazu tesne pred voľbami po 4 rokoch začal hromadne rekonštruovať cesty v Banskobystrickom kraji. Alebo tým nového župana pána Luntera  tvrdil, že bývali župan Kotleba si tlačil reklamné letáky na tlačiarňach BBSK za naše verejné financie.

 

Regionálny marketing za peniaze miest a obci.

Vo svojom meste Banskej Bystrici je skvele vidno ako rok pred voľbami sa začali hromadne stavať detské ihriská, a par mesiacov pred voľbami sa začali hromadne opravovať  cesty, chodníky a autobusové zastávky, ktoré boli už 4 roky v katastrofálnom stave.

 

Napríklad mnoho miest a krajov ma svoj vlastný časopis, ktorého tlač a distribúciu platia mestá alebo kraje a pritom sa tam väčšinou prezentuje práca primátora / župana alebo poslancov z koalície a nie je tam žiadny priestor pre kritiku vedenia mesta.

 

Je pekné keď mesta a kraje opravujú cesty, chodníky a stavajú detské ihriska ale keď  to robia akurát iba rok pred voľbami tak je to jasný politický marketing za verejné financie a to by malo byť zákonom zakázané, mali by takéto práce robiť súmerne počas celého volebného obdobia.

 

  • článok je iba osobný názor autora

 

Máte firmu a chcete si nájsť nových klientov pomocou  vyhľadávačov a sociálnych sieti bez nutnosti veľkých finančných investícií? Viac info nájdete tu

 

  • (článok ma iba informatívny charakter, administrator a ani autor článku nezodpovedajú za presnosť informácií )