nákupne centrum oc point
Spread the love

Už dlhšiu dobu  je v Banskej Bystrici chaos okolo stavby nového obchodného centra  POINT.

 

Zrušenie autobusovej zastávky

Úplne na začiatku zrušili kvôli stavbe frekventovanú krytú autobusovú zastávku a občania mesta museli v čase dažďa moknúť pri čakaní na autobus.

 

Zmena dopravy

Kvôli novému OC Point  sa zrušila pôvodná cesta a vytvorila nová poza nákupne centrum, myšlienka to mohla byť dobra ale zrealizovaná bola absolútne zle. Cesta je s veľkými a úzkymi zákrutami, čiže autobusy a nákladne vozidla sa mali problém na nej vytáčať, tak ju museli stavebne upraviť a rozšíriť.

Následne hneď vedľa pôvodného prechodu pre chodcov postavili druhý prechod, dva prechody vedľa seba spôsobili úplne upchaté cesty v čase špičky,  lebo chodci prechádzali naraz cez obidva prechody, navyše mnoho Banskobystričanov nepozerá na značky a dávajú prednosť aj keď sú na hlavnej ceste, čo spôsobilo ešte väčšie zápchy.

 

Komická nová cyklotrasa

Nova cyklotrasa, ktorú postavil developer OC Point pripomínala skôr jednu veľkú tragikomédiu a nie cestu pre cyklistov. Cyklotrasa viedla cez prepadnutý kanál a vysoký obrubník, čo mohlo spôsobiť cyklistom zranenia. Po veľkej kritike na internete a v bystrických regionálnych médiách developer túto cyklotrasu prekreslil. Ale ešte stále v trase cyklotrasy je stĺp s dopravnou značkou.

 

 

Zrušenie prechodu pre chodcov

Po nejakej dobe konečne mesto jeden prechod pre chodcov zrušilo a nechali iba ten nový ale ten bol zablokovaný plotom. Čiže mnohý chodci chodili cez ten starý pôvodný (zrušený) a z celej situácie boli zmätený chodci aj vodiči. Po veľkej kritike developer  odstránil na novom prechode plot ale ani to nepomohlo. Chodci sa správajú ako keby tam ten prechod pre chodcov stále bol a skáču autám do cesty, čo môže spôsobiť vážnu dopravnú nehodu. Mesto by tam malo dať zátarasy pre chodcov alebo spraviť podchod po pod cestu.

 

Zle spravené zásobovanie nákupného centra

Zásobovanie nákupného centra je vyriešené tak zle, že kamióny trčia do cesty a blokujú premávku. Zažil som to sám na vlastné oči.

 

A okrem toho OC Point spôsobuje v čase špičky zápchy, kolóny a to ešte nie je ani  v prevádzke, bohvie ako sa to ešte po otvorení nákupného centra zhorší. Navyše aj mimo špičky sa doprava na Huštáku totálne spomalila lebo mnoho ľudí jazdi po tej novej úzkej ceste strašne pomaly  a dávajú prednosť aj keď sú na hlavnej ceste.

 

Na tomto nákupnom centre môžeme vidieť, že vedenie mesta dalo prednosť záujmom developera pred záujmami občanov mesta Banská Bystrica.

 

  • článok je iba vlastný názor autora

 

Chcete podporiť internetový portál akopodnikat.eu? Činnosť nášho internetového portálu môžete finančne podporiť tu:

Máte firmu a chcete si nájsť nových klientov pomocou  vyhľadávačov a sociálnych sieti bez nutnosti veľkých finančných investícií? Viac info nájdete tu