oc point bb
Spread the love

Otvorenie nového nákupného centra OC Point v Banskej Bystrici

Pred pár dnami otvorilo svoje brány už tretie nákupne centrum v krajskom meste Banská Bystrica.

Banská Bystrica je mesto s pomerne slabou ekonomikou a je otázne ako sa tomuto nákupnému centru bude dariť.

Nominovanie na anticenu Brutús

Nákupné centrum OC Point bolo nominované na cenu Brutús, tak sa nazýva anticena za architektúru, ktorá je akýmsi opakom CE – ZA – AR(a), teda toho, čo sa v architektúre podarilo. Skupina architektov a teoretikov založila anticenu za architektúru, ktorú nazvali BRUTUS. (zdroj: mybystrica.sme.sk)

Nákupné centrum OC Point sa nakoniec umiestnilo v anti-ocenení Brutús na 9. mieste za to, že sa podarilo zastavať nákupnými centrami každý voľný meter, hneď v susedstve väčšieho nákupného centra Európa na ktorom chce toto menšie nákupne centrum parazitovať. Developer nákupného centra údaje úplne kašlal  na historickú architektúru centra mesta.

 

Chaos okolo dopravy a  výstavby nákupného centra

Už počas svojej stavby toto nákupne centrum kompletne skomplikovalo dopravnú situáciu vo svojom okolí. Okolo nákupného centra sa tvoria veľké kolóny aut,  počas dopravnej špičky je  už situácia skoro neúnosná a  po otvorení nákupného centra sa dopravná situácia ešte zhoršila.

 

Zapchy začinajú už niekoľko stoviek pred nákupným centrum
Zápchy začinajú už niekoľko stoviek metrov pred nákupným centrom

 

Navyše celý tento projekt bol zle zmanažovaný a vznikal celkom chaos, pri ktorom trpeli obyvatelia mesta.

Viac o chase spôsobenom pri tavbe OC Point nájdete tu

 

zápcha pri nákupnom centre
Zápcha pri nákupnom centre OC Point

 

Obchodné centrum spravuje pre developera spoločnosť Cushman & Wakefield  a je exkluzívne poverená prenájmom maloobchodných priestorov. (Zdroj: bystricoviny.sk)

 

Nákupne centrum  sa otvára v dvoch fázach:

V 1 fáze minulý štvrtok 25. oktobra 2018 otvorili svoje prevádzky Lidl, Inter sport, Teta Drogéria, Pet center, Pinky Club, Daffer, Lavanya, Progamingshop, Bagger a ďalší nájomcovia.

V 2. fáze na konci novembra by mali otvoriť prevádzky Kvety Viktor, Toppress, Niké, MT shoes, Toyeto, Planeo, Benu lekáreň, Delikateso, Burger Palace, Fajn Food, Asia Food a iní.  (Zdroj: bystricoviny.sk)

Podľa portálu bystricoviny.sk aktuálne je nákupné centrum prenajaté na 96%.

 

Údajne nesplnené sľuby  deelopera

Niektoré regionálne média prezentovali prezentáciu OC Point s pešou zónou a podchodom, ktorý mal údajne developer postaviť na vlastné náklady. Nakoniec cez pešiu zónu ide cesta a podchod sa budovať nejde, čo kompletne ešte zhorší celú dopravnú situáciu v tejto časti mesta.

 

Údajne pôvodne prezentovanú vizualizáciu nákupného centra si môžete pozrieť tu: 

(obrázok sa nenachádza na našom servery)

 

Máte firmu a chcete si nájsť nových klientov pomocou  vyhľadávačov a sociálnych sieti bez nutnosti veľkých finančných investícií? Viac info nájdete tu

 

Chcete podporiť internetový portál akopodnikat.eu? Činnosť nášho internetového portálu môžete finančne podporiť tu:

 

*článok ma iba vyslovene informačný charakter, je zložený zo zistených informácií z viacerých médií, zdrojov a môže obsahovať aj subjektívny názor autora

 

 

Zdroje:
https://mybystrica.sme.sk/c/20928140/medzi-nominaciami-na-anticenu-za-architekturu-brutus-bol-aj-bystricky-point.html#ixzz5VLFJJFxg

https://dennikn.sk/blog/1245128/anticena-za-architekturu-brutus-putuje-pod-most/

bystricoviny.sk/spravy/vo-stvrtok-25-oktobra-sa-otvara-nakupne-centrum-point-banska-bystrica/