Spread the love

TEMNÝ WEB

Pýtate sa Dark web čo to je? Dark web alebo inak povedaný temný / utajený web, ktorý vo vyhľadávači Google nenájdete a musíte použiť špeciálny prehliadač  (Tor alebo iný).)

 

Čo je to dark web

Temný web je svetová webová stránka, ktorá je umiestnená na Deep webej. krytých sieťach, ktoré využívajú internet, ale sú prístupné iba prostredníctvom špeciálneho internetového prehliadača (napr. Tor).  Temný web / Dark web tvorí časť hlbokého webu, čo je  oblasť webu, ktorú vyhľadávače neindexujú. Dark web je temná časť Deep webu kde sa dá zohnať nelegálny tovar (drogy, zbrane, bomby atď.), je tam umiestnený ilegálny obsah (napr. pedofilné porno), môžete si tam kúpiť ukradnuté kreditné karty aj objednať nelegálne služby (napr. vraždu). Na Dark Webe sa platí Kryptomenami väčšinou Bitcoinom.  Stránky na Dark webe sú väčšinou nelegálne a iba pre silné žalúdky. Bežný človek tam môže prísť k psychickej ujme.

 

Deep web

 

Na Dark webe sa nachádza všetko, k čomu normálny smrteľníci nemajú prístup. Všetky stránky Dark  webu sú vyňaté z bežných vyhľadávačov, takže na ne nikto z nás nemá šancu naraziť. Stránky Dark webu sú súkromné, niektoré sú na heslo, nie sú zaindexované. Na vyhľadávanie obsahu Dark webu nie sú roboti vyhľadávačov stavaní.

Pre tých, ktorí by si chceli Dark web čisto zo študijných účelov prezrieť, majú šancu.Stačí si stiahnuť anonymný proxy sieť TOR. Pomocou tohoto internetového prehliadača môžete „bezpečne“ surfovať na internete. Po spustení prehliadača TOR stačí vypínať cookies, flash, javascript a nájsť rozcestník odkazov.

Pre vaše vlastné bezpečie je lepšie, keď sa na Dark Web vykašlete. Je tu mnoho zákutí, ktoré vás môžu dostať do naozaj obrovského prúseru. Platí tu pravidlo: „Mysli, ako klikneš!“. Nikto z nás totiž nemôže tušiť, čo sa za danú adresou skrýva.

Čierný trh na internete 


Jednoducho povedané, Dark web je internetové podsvetie. A k tomu veľmi  nebezpečné internetové podsvetie. Na internete je pár videí, kde sa nejakí nadšenci na Dark  web snažili dostať. Podarilo sa im to. Ale vzápätí im prišiel email, v ktorom bola ich presná adresa bydliska vrátane mena a dátumu narodenia, s odkazom: „Už sa viackrát nechoď, mohol by si to ľutovať.“
Na Dark webe je mnoho videí, ktoré zachytávajú skutočné vraždy, znásilňovania, návody ako niekoho týrať, návod ako zostrojiť atómovú bombu a podobne. Ďalší človek, ktorý sa tam dostal, skončil na psychiatrii, pretože videl to, čo vidieť nemal. Na Dark webe ale pracujú aj ľudia, ktorí majú na prístup vládnej oprávnenia – ľudia, ktorí pracujú na tajných akciách.

Ako sa dostať na Dark web

Ako navštíviť Dark Web? Čo všetko nájdete na Dark webe? Ako sa chrániť pri prehliadaní Dark Webu?

Tieto informácie nájdete v týchto videách:

 

*tento článok ma iba informatývny charakter

  • ! POZOR – drvivá väčšina obsahu na Dark Webe je ilegálna, čiže kupovanie produktov a objednávanie služieb na DARK Webe je protizákonne pri prehliadaní Dark webu sa môžete dostať do problémov, môžu vám hacknúť počítač a  nesiete za svoje konanie plnú zodpovednosť. Tonto článok je iba informatívny na štúdijné účely.

 

 

Zdroj info: http://paraweb.cz/deep-web-zakazany-internet/