robert mistrik prezident
Spread the love

 

S terajším prezidentom Andrejom Kiskom som bol nesmierne spokojný.

Viem, že teraz v momente sa do mňa za toto vyjadrenie pustí množstvo hejterov, rusofilov a anti- Amerikánov. Ale pán Kiska ako prezident Slovensko perfektne reprezentoval, snažil sa podporiť slovenské startupy, stretával sa s úspešnými Slovákmi žijúcimi v zahraničí a snažil sa ich presvedčiť aby sa vrátili a pomohli Slovensku. Čelil obrovskému tlaku zo strany vlády, premiér údajne proti nemu vytiahol informácie z daňových kontrol ku ktorým nemal mať ako neoprávnená osoba prístup ale Kiska tento tlak perfektne ustál. Pravdaže ako prezident urobil množstvo chýb ale tie robí každý a veľmi ma sklamalo, že nejde už kandidovať.

Potom následne saskári podporili „nezávislého“  prezidentského kandidáta Roberta Mistríka. Netušil som kto to je ale keď som našiel informácie, že je to vedec, úspešný chemik a podnikateľ tak ma potešilo, že Slovensko bude mať aj v týchto voľbách schopného kandidáta.

Pán Mistrík založil úspešnú firmu ktorá získala množstvo patentov a vyvinuli lieky, ktoré vraj zachraňovali ľudské životy, na Wikipédií som sa dočítal, že pracoval pri obhajobe nášho top atléta chodca Mateja Tótha pri jeho dopingovej kauze .

Ideálny kandidát na prezidenta len má to malý háčik, v prezidentských voľbách jeho volebný tím robí množstvo základných amatérskych chýb:

1. Neznámi kandidát – slabá informovanosť voličov.

Pána Mistríka väčšina Slovákov nepoznala, napríklad môj otec si najprv myslel, že ide ten známy herec Mistrík kandidovať. Skôr ako jeho marketingový tím rozvešal množstvo billboardov po Slovensku tak mali Slovákov informovať blogmi, PR článkami, video blogmi, kto je pán Mistrík je čo vybudoval, v akej oblasti ako vedec pôsobí a čo vyvinul a  dosiahol. Lebo mnoho jeho potencionálnych voličov by tieto informácie zaujímali.

 

Pán Kiska ešte predtým ako ohlásil kandidatúru na prezidenta a  rozvešal billboardy po Slovensku chodil prednášať o svojich podnikateľských úspechoch a jeho charite na mnohé konferencie ako napr. TEDx, na univerzity, písal blogy a robil rozhovory pre mnohé média o svojom živote a napísal 2 knihy o svojom podnikaní. A až keď ľudia poznali jeho úspechy tak potom ohlásil kandidatúru rozvešal billboardy po celom Slovensku.

Lebo pána Mistríka všetci vidia na billboardoch, že je prezidentský kandidát ale drvivá ľudí ani poriadne netuší kto to je.

2. Veľká angažovanosť strany pána Sulíka a strany SAS v jeho volebnej kampani.

Chápem Sulíka, že chce svojmu kamarátovi v jeho kampani pomôcť a jeho podpora Mistríkovi aj môže dosť výrazne pomôcť a získať vo voľbách voličov SAS ale keď sa veľmi bude prezentovať v kampani so Sulíkom a ostatnými poslancami strany SAS tak to vyznie u mnohých ľudí , že je to kandidát strany SAS a to, že kandiduje ako nezávislí je iba zastierka a hlavne ak sa dostane do druhého kola tak to môže odradiť množstvo voličov iných strán, ktorý nemajú veľmi radi pána Sulíka a jeho  stranu SAS. A v druhom kole pánovi Mistríkovi už nebudú stačiť iba hlasy SAS.

 

3. Nezaujímavé billboardy

Billboardy pána Mistríka sú nevýrazne,  nemajú žiadny vlastný originálny slogan ale iba staré  otrepane frázy, ktoré už použilo predtým množstvo politikov.

A písať na billboard alebo internetové bannery „nový prezident pre Slovensko“  tiež nie je najšťastnejšie, v praxi z minulosti môžeme vidieť hneď dva prípady ako to dopadlo:

1. Keď sa pán Prochádzka už pred voľbami pasoval do role premiéra a po voľbách sa jeho strana ledva dostala do parlamentu.

2. Robert Fico vo voľbách 2002 v kampani a na billboardoch hlásal „nový premiér pre Slovensko“ a skončil spolu s Mečiarom v opozícií.

4. Vystupovanie

Pán Mistrík pôsobí pred kamerami a na verejnosti veľmi konzervatívne, nevýrazne a malo sebavedomo, to môže množstvo ľudí  odradiť a hlavne konzervatívne vystupovanie môže odplašiť množstvo mladých liberálne zmýšľajúcich voličov SAS, čo sa môže sať osudným.

 

5. Prezentácia na sociálnych sieťach

Pán Mistrík dáva bannery Otec rodinný, špičkový vedec, podnikateľ atď.

Ale miesto ho by mohol zverejniť fotky so svojimi deťmi alebo vnúčatami ako trávi s nimi čas – tým by získal sympatie u množstvo mamičiek ( myslíte prečo skoro všetci poslanci, keď idu voliť tak berú zo sebou svoje deti alebo vnúčatá a pretŕčajú sa s nimi pred kamerami?)

Že je špičkový vedec, mohol by dať na FB nejaké fotky ako pracuje v labáku, malo by to väčšiu výpovednú hodnotu.

 

Ako ja určite ak nepríde ešte lepší kandidát na prezidenta tak budem pána Mistríka voliť ale mrzí ma, že jeho volebný  tým takto znižuje jeho šance vyhrať a dávajú šance pochybným kandidátom ako Kotleba, Bugár alebo Harabin.

Ale teraz v júli aspoň pán Mistrík zlepšil svoju Facebook komunikáciu a začal tam prezentovať seba ako osobu a aj svoje úspechy tak pevne dúfam že bude v zlepšovaní pokračovať a prezidenské voľbi nakoniec vyhrá.

 

  • článok je iba osobný názor autora

 

Máte firmu a chcete si nájsť nových klientov pomocou  vyhľadávačov a sociálnych sieti bez nutnosti veľkých finančných investícií? Viac info nájdete tu