Spread the love

Po úspechu prvého ročníka sa konal aj druhý ročník Startup weekend v Banskej Bystrici.

Startup weekend sú tri dni zábavy, pracovného nasadenia, nových skúseností a stretnutí s inšpiratívnymi ľuďmi a to všetko sa dialo od 23 do 25 februára 2018 v priestoroch Fakulty politických vied a medzinárodných vzťahov Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici.

Podujatie Startup Weekend, sa pravidelne koná v rôznych mestách po celom svete. Hlavný cieľ je zhromaždiť počas 54 hodín účastníkov z rôznych povolaní, znalostí a záujmov, ktorí chcú skúsiť svoje podnikateľské schopnosti

Fotka Startup Weekend Banská Bystrica.

Zdroj obrázku: (FB startup weekendu BB)

 

Na začiatku verejne vystúpia účastníci, ktorý majú svoj podnikateľský nápad a chcú tento nápad na tomto podujatí rozvíjať za pomoci iných účastníkov (ktorý sa k ním pridajú do tímu) a  mentorov z reálneho biznisu.

Po verejnom vystúpení s nápadmi následne ostatný účastníci, (ktorý svoj podnikateľský nápad nemali) si vyberú projekt (podľa sympatií alebo svojho zamerania) do ktorého tímu sa pridajú.

Následne v priebehu nasledujúcich mnoho hodín tvoria svoje firmy a pracujú na svojich projektoch za pomoci viacerých mentorov. Na tomto podujatí boli aj prednášky ludi z manažmentu najväčšej slovenskej IT spoločnosti Eset, zakladateľa zlavomat.sk a slevomat.cz  Aleš Mlátilík, Rudolfa Vrábeľa z Poštovej banky a 365.bank,  Peter Pellegrini, podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu, Ján Lunter, predseda BBSK a celú akciu moderoval Michal Maxo Maxian.

 

Máte firmu a chcete si nájsť nových klientov pomocou  vyhľadávačov a sociálnych sieti bez nutnosti veľkých finančných investícií? Viac info nájdete tu

 

 

  • (článok ma ina informatívny charakter, administrator a ani autor článku nezodpovedajú za presnosť informácií )

Pridaj komentár