pepsi kola
Spread the love

 

Spoločnosť Karlovarské minerálne vody prevezme distribúciu aj výrobu nápojov od americkej spoločnosti PepsiCo na Slovensku, v Česku a Maďarsku, celkové tržby spoločnosti Pepsi v týchto krajinách  sú viac ako 165 miliónov eur. Spoločnosť Karlovarské minerálne vody  musela na toto prevzatie získať povolenie od úradov pre ochranu hospodárskej súťaže vo všetkých troch krajinách.

O tomto prevzatí sa diskutovalo už v januári tohto roka. Karlovarské minerálne vody  sú podľa ich vyjadrení najväčší distribútor nealkoholických nápojov v strednej Európe. Táto spoločnosť momentálne vlastní značky ako Mattoni, Magnesia, Aquila, Poděbradka a mnoho ďalších. Tieto nápoje sa vyrábajú až v 11 podnikoch, ktoré patria pod Karlovarské minerálne vody a celkovo zamestnávajú 2400 ľudí.

 

Podľa vyjadrenia majiteľa Karlovarských minerálnych vôd Alessandra Pasquala „Akvizícia bude formálne dokončená v nasledujúcich mesiacoch,“

Spoločnosť od PepsiCO celkovo prevezme tri firmy, ktoré majú približne 900 zamestnancov a dva výrobné závody. Cena tejto transakcie je zatiaľ neznáma.

 

Karlovarské minerálne vody si na kúpu aktivít PepsiCo zobrali úvery od bánk ČSOB, Českej sporiteľne a Európskej banky pre obnovu a rozvoj. Spoločnosť rozšíri svoje portfólio o značky Pepsi, Mirinda, 7Up, ale tiež o značku čipsov Lay’s. Karlovarské minerálne vody už niekoľko rokov distribuujú portfólio PepsiCo v Bulharsku.