Spread the love

 

Tipy ako zlepšiť SEO na svojej stránke

Máte novú internetovú stránku a chcete ju dostať v organickom vyhľadávaní Googla vyššie ale neviete ako budovať SEO?

Ak sa chcete dozvedieť viac o optimalizácií pre vyhľadávače (SEO), tak sa budete musieť veľmi veľa vzdelávať a bude to trvať pomerne veľa času, pokiaľ budete v tejto tematike zdatný. Na internete môžete nájsť veľké množstvo blogov, odborných článkov a stránok, ale nie  všetky informácie na internete sú dôveryhodné. Preto, sa radšej držte pravidla „Neverte všetkému, čo čítate!“

 

Tu nájdete menší zoznam dôveryhodných zdrojov pri vzdelávaní ohľadom SEO. Ale bohužiaľ sú to väčšinou zahraničné zdroje:

 

1. Blog centrálneho webu Google pre webmasterov

google

 

Získajte novinky priamo z blogu priamo od Googlu (Centra pre webmasterov).  Google tu zdieľa informácie o prechádzaní, indexovaní a poradí vo vyhľadávaní.

 

2. Denník vyhľadávače – Search Engine Journal

 

Hlavným zameraním spravodajskej internetovej stránky  Search Engine Journal sú informácie ohľadom online marketingu (SEO, PPC, sociálnych média a content marketing). Tento internetový portál je podľa mnohých SEO špecialistov vysoko dôveryhodný, vydávané informácie sú podložené konkrétnymi dátami.

 

3. Krajina pre vyhľadávače – Search Engine Land

google

Internetový portál Search Engine Land tiež zdieľa informácie ohľadom online marketingu a internetových vyhľadávačov. Táto stránka existuje od roku 2007 a spolu zakladala ho veľmi uznávaná osoba Danny Sullivan.

.

4. Blog Moz

google search

Internetový portál  Blog Moz sa venuje  SEO, sociálnym sieťam a obsahovému marketingu. Tento blog založil uznávaný SEO Expert Rand Fishkin. Tento web je určený pre všetkých SEO špecialistov a je veľmi vyhľadávaný odborníkmi kvôli kvalitným informáciám ale aj SEO nástrojov a ďalším doplnkom, ktoré táto stránka ponúka

 

5. SEMrush Blog

blog o google vyhladavačoch

Blog SEMrush založil tvorca populárneho nástroja na meranie kľúčových slov. Tento internetový portál obsahuje  témy z oblasti marketingových kanálov ako SEO, PPC a content marketing. Na tento web pravidelne každý deň publikujú členovia tímu SEMrush a odborníciv z odboru nový príspevok.

6. Ahrefs Blog

 

 

Ahrefs Blog je dosť podobný internetovému SEMrush. Bol založený na základe jedného z najpoužívanejších SEO nástrojov nacelom svete.

Na tomto internetovom portáli nájdete množstvo užitočných článkov, tipov, návody a case studies.

 

Ak máte problém z angličtinou tak Vám tu poradíme niekoľko zaujímavých a dôveryhodných blogov ohľadom online marketingu (SEO, PPC, connet marketingu a sociálnych sieti)  v slovenskom aj českom jazyku.

 

Zaujímavé zdroje a blogy ohľadom SEO a vyhľadávačov v slovenskom a českom jazyku:

 

Blog eVisions.cz – Tento blog píšu zamestnanci z marketingovej agentúry a nájdete tam množstvo zaujímavých noviniek a informácií.

Blog Pavla Ungr (blog.bloxxter.cz) – Tento blog píše jeden z najuznávanejších SEO konzultantov v Čechách. Na tomto blogu nájdete množstvo cenných informácií.

Blog Visibility – Tento blog píše jedna z najväčších online marketingových agentúr na Slovensku  a určite odporúčame jeho návštevu každému, kto sa zaujíma o SEO alebo o online marketing všeobecne. Je to jeden z najrozsiahlejších blogov na Slovensku kde nájdete množstvo dôležitých a overených informácií od špecialistkou z tejto agentúry.

Blog Basta digital (bývalé PIZZA SEO) – na blogu tejto marketingovej agentúry tiež nájdete množstvo užitočných informácií overené odborníkmi tejto agentúry

Blog Marketing Miner – Blog MM, Na tomto blogu tiež nájdete množstvo overených informácii ohľadom internetových vyhľadávačov.

Akopodnikat.eu – na našom webe tiež nájdete informácie ohľadom SEO, na náš internetový portál sa snažíme dávať iba overené informácie.

 

Dúfam sme vám pomohli, kde nájsť seriózne zdroje na vzdelávanie ohľadom online marketingu (SEO, PPC, connet marketingu a sociálnych sieti) a držíme vám palce vo vašom budúcom vzdelávaní.

 

Máte firmu a chcete si nájsť nových klientov pomocou  vyhľadávačov a sociálnych sieti bez nutnosti veľkých finančných investícií? Viac info nájdete tu

 

 

  • článok ma iba informačný charaker, správca stránky nezodpovedá za spominané weby v článku

 

 

Zdroj: klucivpraxi.cz/10-tipu-kde-se-naucit-seo