Spread the love

Chcete začať  podnikať ako SZČO a založiť si živnostenský list?

 

Začať podnikať na živnosť ako samostatne zárobková osoba je na vstupné náklady asi najlacnejší a najjednoduchší spôsob. Vstupné náklady na založenie živnosti sú 5 euro na jednu voľnú živnosť a za každú remeselnú a viazanú živnosť 15 eur. .

 

Čiže ak Vám bude stačiť si na začiatok zapísať do živnostenského registra iba jednu voľnú činnosť tak Vaše vstupné náklady budú iba 5 euro a môžete začať danú podnikateľskú činnosť vykonávať. (pri právnickej forme spoločnosti s.r.o. je proces  založenia omnoho komplikovanejší a hlavne drahší.)

 

kniha o podnikaní

 

Ako postupovať pri založení živnosti?

Pôjdete na okresný úrad  pod ktorý spadá mesto/obec Vášho trvalého bydliska a tam  ohlásite živnosť živnostenskému úradu (je ním odbor živnostenského podnikania okresného úradu, resp. jednotné kontaktné miesto).

.

Potrebujete iba Váš občiansky preukaz a peniaze na poplatok za zápis podnikateľskej činnosti, pri viazanej a remeselnej činnosti budete potrebovať aj doklad o vzdelaní alebo certifikovaní na danú činnosť.

Ohlásenie živnosti v roku 2018 je možné vykonať jedným z nasledujúcich spôsobov:

  • osobne na odbore živnostenského podnikania okresného úradu alebo inak povedané na jednotnom kontaktnom mieste,
  • elektronicky cez elektronickú službu na založenie živnosti dostupnú na portáli verejnej správy slovensko.sk.

 

 

  • Máte firmu a chcete si nájsť nových klientov pomocou  vyhľadávačov a sociálnych sieti bez nutnosti veľkých finančných investícií? Viac info nájdete tu

     

     

    • (článok ma iba informatívny charakter, administrator a ani autor článku nezodpovedajú za presnosť informácií )

 

 

 

Pridaj komentár