Spread the love

 

Spoločnosť Google si nechala vypracovať štatistiku o reklame. Podľa tejto štatistiky až polovica opýtaných opakovane nenavštívi alebo neodporučí stránku, ktorá obsahuje vyskakovacie okno s reklamou.

 

Podľa spoločnosti Google nepomôže ani ak reklamu vymeníte  za newsletter alebo odporúčaný článok. Návštevníkom hocijaké vyskakovacie okná prekážajú, preto sú vyskakovacie okná považované za  najhorší formát reklamy na internete.

 

Sú vyskakovacie okná so zľavovými kupónmi za akceptovateľné? Mnoho majiteľov e-shopov tvrdia, že ano, ale zákazníkov to  začína už postupne otravovať. Neustále vidia zľavy. Na e-mail im chodia spamové maily zo zľavami, všade na sociálnych sietiach im vybiehajú zľavy (ktoré mnoho krát v skutočnosti ani  zľavami niesu). V súčasnosti už nikoho nezaujíma 5% zľava na nákup vo vašom e-shope.

Google začal  v roku 2017 penalizovať weby s vyskakovacími reklamami.

 

Dokonca  až  69 % ľudí, ktorí používajú rôzne doplnky na blokovanie reklamy (unblock reklamy), a k tomu používateľov pravdepodobne dohnala otravná a agresívna reklama). 

 

Základný účel reklamy by mal byť priniesť firme nových zákazníkov a viac objednávok. Ale mnoho krát otravná reklama skôr znechutí potenciálnych zákazníkov firiem  Ako inzerujúca spoločnosť by ste mali zvoliť skôr prijateľný formát reklamy, ktorý bude pre návštevníkov akceptujúci.

 

Podľa firmy Google sú  najvýkonnejšie formáty v jeho sieti sú rozmery 300px x 250px a 336px x 280px. Tzv. „leaderboard-y“ (728px x 90px), skočili na treťom mieste. Vidno na začiatku článku alebo úplne na vrchu stránky. Podľa štatistík patrí tento rozmer medzi najobľúbenejšie formáty inzerentov.

 

google reklamne adwards banery

Zdroj obrázkov: https://support.google.com/adsense/answer/6002621

 

Spoločnosť Google potvrdila,  v roku 2015, že okolo 50% vyhľadávaní v ich  vyhľadávači je cez mobilné zariadenia (smartphone, tablet). V dnešnej dobe sa pravdepodobne zvešil pomer v prospech mobilných zariadení.

Preto je dôležité aby váša internetová stránka a aj reklama boli optimaliovane pre mobilné zariadenia.

 

Zdroj: podnikajte.sk

 

 

Máte firmu a chcete si nájsť nových klientov pomocou  vyhľadávačov a sociálnych sieti bez nutnosti veľkých finančných investícií? Viac info nájdete tu

 

 

Pridaj komentár