Spread the love

 Chcete si dovolenku užiť bez detí a nechcete aby vás pri tom otravovali tie cudzie?

Krik cudzích ratolestí pri raňajkách, trojkolky v spoločných chodbách, plastové hračky na každom kroku … To si mnoho z nás pri predstave pokojnej dovolenke v mysli určitenemaľuje.

Aj napriek nehynúcu lásku k deťom je príjemné si od nich raz začas oddýchnuť, preto nie je prekvapením, že hotely nevyhľadávajú len bezdetné páry, ale predovšetkýmrodičia, ktorí si chcú dopriať pár chvíľok aj bez svojich potomkov. Pretože rovnako ako deti odchádzajú na tábor bez rodičov, aj rodičia si zaslúžia pár dní bez detí.

Pre taký odpočinok vznikli hotely Adults only, ktoré sú určené dospelým (prípadne deťom od 12 rokov a hocikedy až od 15 rokov).

Pripravili sme pre vás niekoľko tipov na boutique hotely, ktoré nájdete v Česku, plus jeden bonusový na Slovensku:

Mlýn Dänemark /15+

Zdroj obrázku: forbes.cz

Tie najjemnejšie obliečky, vyhrievaný bazén a reštaurácie, ktoré používajú lokálne suroviny, z na prvý pohľad obyčajného mlyna vytvára jedno z najkúzelnejších miest v Česku.

K dispozicii je len sedem priestranných izieb s kráľovskými flámskymi posteľami, takže sa nemusíte báť, že pri bazéne bude niekedy plno. Tajné zákutia vo viac ako 500 rokov starom stavení a jeho záhrade nabádajú k tomu, nájsť si svoje miesto a sústrediť sa už len sami na seba.

Popoludní sa môžete prejsť do 20 minút vzdialenej Kutnej Hory a urobiť si výlet aj do Sedlecká kostnica, kde pravdepodobne tiež mnoho detí nestretnete.

Kde: Kutná Hora
Viac na: mlyndanemark.cz

Mezi Plůtky / 12+

Zdroj obrázku: forbes.cz

 

Architektonicky výnimočný prázdninový dom z počiatku 19. storočia je stelesnením snov všetkých duší, ktoré zbožňujú interiérový dizajn. Kamenné podlahy zo stáročného svetlého pieskovca, podkrovie zaliate slnkom, vlnená tapisérie od Petra Nikla, porcelánové vypínače, severské stoličky od Karla Anderssona, nádherná kresielka, zrkadlá, svietidlá …

Možno vás toto biele stavení inšpiruje k zmenám vo vlastnej domácnosti. Ale teraz sa ešte sústreďme na odpočinok. V záhrade je prírodný kúpací biojezírko a bylinková záhradka. Zo starých stodôl sú dnes zimnej záhrady s krbom a nábytkom od dánskej značky Hay a v tráve pred nimi si môžete zrelaxovať na kamenných a prírodných terasách.

A ak pre vás dovolenka nie je dovolenku bez wellness, môžete si zájsť do 35 km vzdialených zámockých pivných a bylinných kúpeľov Zámok Zábřeh a spojiť to aj s návštevou miestnej reštaurácie a pivovaru.

Kde: Čeladná
Viac na: meziplutky.cz

Včelíny Želiv

Včelíny Želiv
Zdroj obrázku: forbes.cz

Toto miesto síce v popise ceduľku Adults only nemá, pre dvoch dospelých bez detí sa ale rozhodne hodí, rodina by sa totiž ani do osamotenej chatky na kraji lúky pri lese nezmestila.

Chatka, ktorá ponúka všetok komfort hotelového ubytovania, je uprostred prírody ďaleko od ľudí. Kriku detí sa teda rozhodne báť nemusíte, vyrušiť vás môžu akurát nadšenie hubári – húb je tu totiž dosť pre všetkých. Krátkou prechádzkou sa dostanete do obce Želiv, kde sa nachádza Santiniho kláštor a pivovar.

Počítajte s tým, že včelín má obmedzený zdroj vody a elektriny. Elektrina sa dobíja zo solárnych panelov a jej množstvo závisí od počasia. Na mieste si tiež môžete požičať bicykle alebo si ísť zaplávať do rieky Želivka, ktorá tečie hneď o kúsok ďalej.

Kde: Humpolec
Viac na: vcelinyzeliv.cz

V Nebi 

Zdroj obrázku: Forbes.cz

 

Tento nebeský hotel sľubuje, že sa z vášho tunajšieho pobytu stane dovolenka snov. Panoramatická reštaurácia s krásnym výhľadom a krbom je určená len pre hotelových hostí, ani tu teda o pokoj a súkromie neprídete.

Kúpele s bazénom, bylinkovou saunou a širokou ponukou relaxačných procedúr vám pomôžu zabudnúť na stres a zhon všedných dní. Zároveň je možné objednať si aj privátne fínsku saunu, termálny kúpeľ či samotný bazén so sviečkami a fľašou sektu. Jednoducho romantika.

A navyše si na recepcii si môžete zadarmo požičať palice na nordic walking a vydať sa s nimi na prieskum terénu – túra cez Promenádny cestu, Smědavu, Predel, pytlácké kamene a späť na Jizerku je dlhá cca 25 km.

Kde: Prichovice v Jizerských horách
Viac na: vnebi.cz

 

Hotel Lesná / 15+

Zdroj obrázku: Forbes.cz

 

Na záver tu pre vás máme bonus v podobe prvého a zároveň zatiaľ aj jediného adultfriendly hoteli na slovenský. Nenájdete tu detské postieľky, detské stoličky, detskémenu ani detský kútik, preto je Lesná ideálnym miestom pre svadobnú cestu,romantické víkendy a oslavy výročia.

Štýlové ubytovanie, vycibrená kuchyne pod vedením Petra Ďurčo, unikátne wellness a jediné Spa By L’Occitane v celej krajine – to všetko si môžete užiť v tichom prostredímimo rušné centrum Tatier a jednoducho na chvíľu spomaliť, zregenerovať telo i dušu,nabrať sily a vychutnať si pôžitok z dokonalého oddychu v pokojnej atmosfére. Kto chce viac.
Kde: Vysoké Tatry, Slovensko
Viac na: hotellesna.sk

Zdroj článku: Forbes.cz

Máte firmu a chcete si nájsť nových klientov pomocou  vyhľadávačov a sociálnych sieti bez nutnosti veľkých finančných investícií? Viac info nájdete tu

 

  • (článok ma iba informatívny charakter, administrator a ani autor článku nezodpovedajú za presnosť informácií )